Jednodňová chirurgia

Jednodňová chirurgia

Ráno prídete, večer odchádzate

Moderné technológie a pokročilé liečebné metódy nám umožňujú operovať pacientov veľmi šetrným a neinvazívnym spôsobom pričom pacient odchádza do domáceho liečenia už niekoľko hodín po zákroku.

Vstupná konzultácia

Máte možnosť objednať sa na vyšetrenie telefonicky alebo e-mailom a dohodnúť si termín bez čakania.

+421 917 499 700
recepcia@artropro.sk

Jednodňová chirurgia a jej výhody pre pacienta

Flexibilné termín operácie

Termín operácie sa dokonale prispôsobí Vašim potrebám, a čakacie lehoty sú zvyčajne minimálne.

Večer spíte doma

Operačná liečba je realizovaná formou jednodňovej chirurgie, čo znamená, že pacient je prijatý, operovaný a prepustený do domácej starostlivosti v priebehu jedného dňa.

Moderné vybavenie a príjemné prostredie

Pri poskytovaní operačnej starostlivosti je štandardom moderné technické vybavenie a príjemné prostredie, ktoré prispieva k Vašej pohode a bezpečnosti. Spolupráca so zdravotnými poisťovňami

Spolupráca so zdravotnými poisťovňami

Ambulancia má uzavreté zmluvy so všetkým zdravotnými poisťovňami na Slovensku.

Artroskopia

Moderné vyšetrenie artroskopickou technikou

Artroskopia je moderná vyšetrovacia a súčasne liečebná metóda používaná pri diagnostike a liečbe poranení a ochorení končatinových kĺbov.

Pri artroskopii zavádzame do kĺbu špeciálny optický nástroj – artroskop, ktorý je napojený na videokameru, ktorá sníma obraz z operovaného kĺbu.

Artroskop sa zavádza do kĺbu z malého kožného rezu dĺžky 1 cm, čo má aj pozitívny kozmetický efekt pre pacienta (po operácii zostáva len malá jazva).

Obraz prenášaný z vnútra kĺbu cez videokameru sleduje operatér na video monitore.

 • Krátke trvanie operačného výkonu
 • Rýchla mobilizácia pacienta po operácii
 • Minimálny operačný prístup – kozmetický efekt
 • Nízke riziko vzniku infekcie
 • Dokonalá vizualizácia všetkých vnútrokĺbnych štruktúr
 • Široké možnosti artroskopického ošetrenia
 • Minimálne pooperačné bolesti
 • Operačný výkon jednodňovej chirurgie
najčastejšie operácie artropro

Využívame moderné operačné techniky

1. Špeciálny artroskop

Všetky vnútro kĺbne poškodenia a ochorenia môžu byť okamžite ošetrené pomocou špeciálnych mikroinštrumentov, ktoré sú do operovaného kĺbu zavádzané cez druhý vstup (kožný rez takisto len dĺžky 1 cm).

2. Sterilný roztok

Tieto miniinvazívne operačné techniky nám umožňujú prehliadnuť a ošetriť celý kĺb. Počas artroskopie v kĺbe neustále prúdi sterilný preplachový roztok, ktorý je do kĺbu privádzaný pomocou špeciálnej pumpy a následne odsávaný pomocou odsávacieho systému.

3. Artroskopická pumpa

Prepojenie činnosti artroskopickej pumpy a odsávacieho systému zabezpečuje neustále prúdenie preplachovej tekutiny v kĺbe, ktorá rozťahuje kĺb a súčasne umožňuje lepšiu viditeľnosť jednotlivých vnútroklbových štruktúr.

FAQ / Časté otázky

Jednodňovú chirurgiu vykonávame v jednodňovej klinike v Martine.

Artroskopiu akéhokoľvek kĺbu štandardne začíname dokonalým prehliadnutím a kontrolou všetkých vnútroklbových štruktúr zrakom.

V ďalšej fáze zavádzame druhý – pracovný vstup do kĺbu (taktiež operačná ranka veľkosti približne 1 cm), cez ktorý zavádzame do kĺbu vyšetrovaciu sondu, ktorou kontrolujeme stav a kvalitu jednotlivých vnútroklbových štruktúr.

Zlatým operačným štandardom je použiť pri uspaní pacienta šetrný spôsob celkovej anestézy.

Artroskopie na našom pracovisku vykonávame najčastejšie s použitím krátkodobej vnútro žilnej anestézie, ktorej použitie je zlatým štandardom určeným pre operačné výkony jednodnovej chirurgie.

Ide o šetrný spôsob celkovej anestézie, pri ktorej sa pacientovi do žily podá anestetikum v kombinácii s analgetikom tĺmiacim bolesť, ktoré navodí krátkodobú celkovú anestéziu.

Ako vhodnú alternatívu používame rôzne formy regionálnej anestézie, ktorej princípom je zablokovanie bolestivých signálov z operovanej časti tela pri plnom vedomí pacienta.

V súčasnosti máme k dispozícii široké spektrum artroskopických inštrumentov s rôznym tvarovaním, zahnutím a koncovou časťou, ktorá mám umožňuje šetrne ošetriť aj menej dostupné vnútroklbové štruktúry.

Kvalitné artroskopické inštrumentárium nám súčasne umožňuje skrátiť dĺžku trvania operačného výkonu.

Pri každej artroskopickej operácii zaznamenávame priebeh operácie na externý HardDisk, ktorý je pacientovi k dispozícii k nahliadnutiu.

Pacienti po operácii majú len minimálne bolesti, ktoré v prvých hodinách tlmíme analgetikami.

Minimálny operačný prístup (2 ranky s dĺžkou spolu 2 cm) výrazne znižuje riziko vzniku infekcie pri operácii, urýchľuje hojenie a umožňuje včasnú mobilizáciu pacienta po operácii.

Ak sa objaví poškodenie vnútroklbovej štruktúry, v takom prípade používame jeden zo špeciálnych artroskopických nástrojov na ošetrenie konkrétneho poškodenia.

 1. poškodenie menisku
 2. poškodenie chrupaviek
 3. plastika predného skríženého väzu
 4. komplexné poranenie kolena
 5. plastika ramenného kĺbu pri nestabilnom ramene
 6. poškodenie obalu ramenného kĺbu
 7. subakromionálna dekompresia
 8. impingement členkového kĺbu

Zaujímajú vás podrobnosti?
Pozrite si detaily a podrobnejšie informácie o najčastejších operáciách na tomto odkaze.

Nenašli ste odpoveď? Napíšte nám. Na vaše otázky radi odpovieme.

Virtuálna prehliadka